Dýmkařskékluby.cz

Pipe Club Moravia
Pipe Club Moravia
JUDr. Kamil Klečka
Mutěnická 5
628 00 Brno - Vinohrady

Základní info o našem dýmkovém klubu:

Název: Pipe club Moravia

Založen v r. 1992 v Brně. Sdružuje dýmkaře z celé Moravy, kteří v Brně žijí nebo mají vztah k Brnu, do Brna zajíždějí či v Brně pracují.

Scházíme se pravidelně každý třetí čtvrtek v měsíci v salonku Harpagon pubu, Líšeňská č.31 v Brně Juliánově (konečná tram.č.9 nad dělnickým domem na Jamborce). Klubu v minulosti poskytovaly azyl různé romantické provozovny jako např. Divadelní sklep na Lidické 14, Zemanova kavárna nebo sklep U královny Elišky na starém městě.

Nově a to od roku 2013 se členové Pipe clubu Moravia pravidelně schází v úterky, střídavě v salonku Harpagon pubu na Líšeňské ul.31 (konečná tram č.9 v Juliánově) nebo v salonku restaurace Stronghold, Podpěrova 2, Brno-Medlánky. Svolání schůzek probíhá prostřednictvím e-mailu, který je zasílán všem registrovaným členům pipe clubu.

Pravidelnou náplní klubových večerů je testování nových tabáků, které by měly být dováženy do naší republiky.

Členové klubu se od vzniku klubu pravidelně účastní jak regionálních, tak celostátních soutěží a mezinárodních mistrovství.

Za dobu existence klubu jsme uspořádali spoustu poznávacích zájezdů do zahraničí, jechž cílem byla vždy návštěva jednoho z renomovaných výrobců dýmek. Takto jsme společně navštívili továrny na výrobu dýmek značky Vauen, Stanwell, Savinelli, Design Berlin, Brebia, Peterson, a mnoho dalších výrobců ale i muzejí jako např. muzeum italského výrobce Paronelliho s největší sbírkou dýmek na světě, ale i továrnu na výrobu tabáku Planta v Berlíně.

Funkce:

Prezident: JUDr. Kamil Klečka

Tajemník: Dr. Josef Stanislav

Hospodář: Ing. Jaromír Dobšák

Členská základna klubu se pohybuje kolem třiceti dýmkařů.Žádné články nejsou k dispozici.

Strana: [1.]